Gå til hovedindhold
Foto: Haveselskabet Det Sker
Fra afdeling/kreds

Om os

Sønderjylland afdelingen er en overordnet organisation, omfattende 13 lokale kredse i Syd og Sønderjylland, og virker som talerør overfor Haveselskabet.

De forskellige kredse ses nedenfor

Aabenraa Havekreds
Birte B. Kenrad,
Muldvad 3,
6200 Aabenraa 
Tlf: 7463 0101 
Mail: blkenrad@gmail.com

Christiansfeld Havekreds
Trine Hansen,
Kongensgade 79,
6070 Christiansfeld
TLF: 7656 2152
Mail: Hansen.Annakathrine@gmail.com

Føvling-Holsted-Gørding
Marianne Pedersen,
Mobil: 21926869 
Mail: marianne@aquaren.dk

Gråsten og omegns havekreds
Tina Bonde Andersen,
Velkær 21, Gl. Skovbøl,
6200 Aabenraa
Mobil: 2124 0936
Mail: tinabondeandersen@gmail.com

Haderslev Havekreds
Jep Scherrebeck,
Søvang 48, Marstrup, 
6100 Haderslev 
Mobil: 40208614
Mail: jejasch@bbsyd.dk

Nord Als Havekreds
Willy Nielsen 
Dyssevænget 31
6430 Nordborg 
TLF: 5123 1103 
Mail: willy.ni@bbsyd.dk

Padborg Havekreds
Tove Olesen,
Valdemarsgade 4,
6330 Padborg
TLF: 2031 8576
Mail: tove.olesen@hotmail.com

Ribe Havekreds
Margrethe Jensen,
Munkevej 13,
6760 Ribe
TLF: 7544 1292  
Mail: munkevej.ribe@gmail.com

Rødding –Gram Havekreds
Ulla Bjørn, Rødding 
Mobil: 61342139
Mail: ullabjørn@hotmail.com

Rødekro Havekreds
Karen Jakobsen 
Skovvænget 9 
6230 Rødekro 
TLF: 7466 1605 
Mail: karenmjakobsen@gmail.com

Sønderborg Havekreds
Sonja Thordsen 
Aabenråvej 96, Uge, 
6360  Tinglev 
Mobil: 21811644
Mail: sonja@thordsen.org

Toftlund Havekreds
Kirsten Nielsen,
Kornvang 46,
6520 Toftlund 
TLF: 2424 1998 
Mail: kornvang46@mail.dk

Tønder Havekreds
Maj-Britt Petersen
Carstensgade 65 
6270 Tønder 
TLF: 3091 0816
Mail: pibel63@yahoo.dk

Vestslesvig Havekreds
Kredsen er uden bestyrelse.