Menu
Menu

Vis alle

0 resultater

Havestof

0 resultater

Arrangementer

0 resultater

Shop

0 resultater

Åbne haver

0 resultater

Liste visning

Gitter visning

Du skal indtaste minimum 3 tegn for at se resultater

Her kan du søge i hele vores katalog af artikler, arrangementer, produkter og åbne haver.

Vis flere
Vis flere
Vis flere
Vis flere
Vis flere
Havestof Se alt i havestof Biodiversitet Den Spiselige Have Design og Indretning Dyrkning Havens Problemer Prydhaven Haveglæde

Er du også vild med roser?

Så er der vejledning og gode råd at hente i Haveselskabets bog Rosenglæde. Bogen går praktisk til værks og giver gode råde om: Køb af roser • Plantning af roser • Pleje af roser • Beskæring af roser • Gode rosensorter • Og meget mere. Bogen er skrevet med glæde og stor erfaring af Haveselskabets rosenekspert Peter Ørum Scherg.

Om os Se alt om os Foreningen Værdier, mission og vision Kontakt Kommercielle samarbejder Medarbejdere Støt havesagen Presse Intranet

Gør gratis brug af Tryg Bolighjælp

Da Kathe omlagde sine forsikringer til Tryg, sparede hun 1600 kr. Ikke lang tid efter, fik hun lov at gøre brug af Tryg Bolighjælp, da hun opdagede et stort hvepsebo på sin grund. Kort efter sendte Tryg hjælpen ud, og fik fjernet hvepseboet, - uden beregning, da det er en del af pakken.

Midtjyllands smukkeste plantemarked

På plænen foran den historiske Hald Hovedgård afholder vi det traditionsrige plantemarked for alle interesserede.

Igen i år bliver der rig mulighed for at købe både sjældne og mere almindelige planter til fordelagtige priser. Der kommer mange handlende og besøgende og alle er velkomne.

Har du, eller kan du lave rodfæstede planter, er der helt sikkert et marked for dem, både i små og store mængder. Også andre med haverelaterede ting er velkomne til at stille en bod op. Mød blot op ved indgangen, og I får anvist en plads.

Pris pr. stand er 100 kr. for private og 300 kr. for professionelle.

Så mød talstærkt op og tag familien med, eventuelt en madkurv som I kan nyde i de ny-istandsatte områder, som indbyder til en gåtur i den skønne natur omkring Hald Sø.

Spejderne fra Thorning, sælger kaffe og brød til gode priser.


Find arrangement

Ravnsbjergvej 76, Dollerup, 8800 Viborg - | Åben i Google Maps